
S. Regina Kozioł CSDP o szkole w Kamerunie: Dzieci wracają ze szkoły przed zmrokiem. Kiedy wrócą, nie idą od razu odrabiać lekcji, tylko muszą jeszcze przynieść wodę ze źródła
„Dzieci wracają ze szkoły do domu przed zmrokiem. Kiedy wrócą, nie idą od razu odrabiać lekcji, tylko muszą jeszcze przynieść wodę ze źródła, bo we wioskach nie ma wody bieżącej. Dopiero późnym wieczorem siadają do odrabiania lekcji. Są rodziny, które wciąż używają lampy naftowej. Dzieci chcą się uczyć, więc robią wszystko, by przygotować się do następnego dnia” – akcentowała siostra Regina Kozioł CSDP, która współprowadzi szkołę w Essiengbot, w Kamerunie.











