fot. PAP/Marcin Bielecki

D. Matecki w Radiu Maryja: Będzie to skrajnie zideologizowana kadencja Sejmu, która będzie narzucać agendę skrajnej Lewicy, która rozpoczyna się właśnie od tzw. aborcji i in vitro

Projekt ustawy o tzw. bezpiecznym przerywaniu ciąży i dofinansowanie in vitro z budżetu państwa to temat poruszany na pierwszym posiedzeniu Sejmu. „Będzie to skrajnie zideologizowana kadencja Sejmu, która będzie narzucać agendę skrajnej Lewicy, która rozpoczyna się właśnie od tzw. aborcji i in vitro. Dla mnie jako katolika z moralnego punktu widzenia jest to nie do zaakceptowania i z całą pewnością będę głosować przeciw tej ustawie” – mówił Dariusz Matecki, poseł Solidarnej Polski, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Do Sejmu wpłynął projekt Lewicy dotyczący tzw. aborcji, który nosi tytuł ustawa o bezpiecznym przerywaniu ciąży. Projekt przewiduje zagwarantowanie prawa do tzw. aborcji do końca 12. tygodnia ciąży. Sejm rozpoczął również prace nad obywatelskim projektem ustawy ws. refundacji z budżetu państwa procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro.

– Posłowie Lewicy mówią, że chcą unieważnić wyrok Trybunału Konstytucyjnego uchwałą Sejmu. Przy czym wcześniej krzyczeli, że nie ma praworządności i będzie dyktatura, a teraz wchodzimy w rzeczywisty etap jakiegoś autorytaryzmu, gdzie wyroki sądów unieważnia Sejm. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego mówi wprost o tym, że życie w Polsce ma być chronione i tego powinniśmy się trzymać. Dopóki Konstytucja RP nie zostanie zmieniona, to życie w Polsce w tym zakresie powinno być chronione – podkreślał Dariusz Matecki, poseł PiS.

Lewica próbuje obejść wykrok Trybunału Konstytucyjnego, żeby wypełnić swoje zobowiązania wyborcze, w których obiecywała, że tzw. aborcja w Polsce będzie legalna – dodał.

– Kwestia in vitro, nad którą jest prowadzona debata w Sejmie, narzuca w Polsce finansowanie przez państwo procedury pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro. Dla mnie jako katolika z moralnego punktu widzenia jest to nie do zaakceptowania i z całą pewnością będę głosować przeciw tej ustawie – akcentował Dariusz Matecki.

In vitro nazywane jest leczeniem niepłodności, co – jak się okazuje – nie jest prawdą.

– Nie jest to na pewno leczenie niepłodności. Jest to gra ludzkimi embrionami, ludzkim życiem, co jest nieakceptowalne moralnie z punktu widzenia Kościoła katolickiego i katolików. To są eksperymenty na ludzkich komórkach, które budzą wielkie wątpliwości moralne – mówił.

– Będzie to skrajnie zideologizowana kadencja Sejmu, która będzie narzucać agendę skrajnej Lewicy, jaka rozpoczyna się właśnie od tzw. aborcji i in vitro. Mówią, że obiecywali realizację projektów obywatelskich, a to jest projekt obywatelski, pod którym podpisali się politycy Platformy Obywatelskiej – tłumaczył Dariusz Matecki.

Oficjalnym sloganem totalnej opozycji jest, że realizują to jako pierwszą wolę obywateli. Zobaczymy, czy projekty ustaw, które są w Sejmie, to nie jest początek „opiłowywania” katolików, o czym w swojej wypowiedzi mówił Sławomir Nitras – zakończył.

Całość audycji z udziałem Dariusza Mateckiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl