Ks. abp Paglia: „rodzina jest doświadczeniem więzów solidarności”

Absolutny indywidualizm, który cechuje zachodnią kulturę poważnie podważa instytucję rodziny” – powiedział w wywiadzie dla hiszpańskiego radia COPE ks. abp Vincenzo Paglia.

Jest to jedna z najbardziej dyskutowanych aktualnie kwestii i wywołująca konflikty pomiędzy politykami a ustawodawcami – uważa przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny.

Ks. abp Paglia zaapelował do ustawodawców, aby „pracowali na rzecz podtrzymania i umocnienia rodziny, ponieważ stanowi ona strukturę, na której opiera się wszystko”. Rodzina jest „doświadczeniem więzów solidarności” i należy dołożyć wszelkich starań, aby nie została zniszczona przez indywidualizm.

Problemy, które dotykają rodzinę są podobne wszędzie, choć istnieją sytuacje złożone jak np. w Zatoce Perskiej czy na Bliskim Wschodzie, gdzie nie szanuje się praw kobiety. „Rodziny są nie tylko adresatami, ale przede wszystkim nosicielami Dobrej Nowiny” – podkreślił ks. abp Paglia.

Ponadto ksiądz arcybiskup zaprosił hiszpańskie rodziny do Rzymu na październikową pielgrzymkę z okazji Roku Wiary.

„Będzie to gest radosnego głoszenia ewangelicznego całej ludzkości. Tworzyć rodzinę – to najlepsza rzecz na świecie” – podkreślił przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny.

o. dr Marek Raczkiewicz CSsR / RIRM

drukuj