fot. PAP/Paweł Supernak

B. Szydło: rodzina to inwestycja na przyszłość

PiS przygotowało projekt ustawy, która ma wspomóc biedne i wielodzietne rodziny. Zakłada on m.in. by rodziny otrzymywały 500 zł wsparcia na każde drugie i kolejne dziecko. W przypadku rodzin uboższych wsparcie dotyczyłoby już pierwszego dziecka.

Ponadto PiS proponuje wsparcie finansowe dla rodzin, które wychowują dziecko niepełnosprawne.

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło mówiła dziś na konferencji prasowej, że jeśli zostanie szefową rządu, to ten program będzie pierwszym, który zostanie przez nią zrealizowany. Podkreślała, że dziecko jest inwestycja, a nie tylko kosztem.

– Wszyscy musimy o tym pamiętać. Pamiętać, że dziecko to inwestycja na przyszłość, rodzina to jest inwestycja i państwo powinno pamiętać o tym, że inwestowanie w rodzinę jest inwestowaniem w naszą przyszłość. Dlatego przygotowałam wraz z zespołem ten projekt ustawy, bardzo konkretny, który kierujemy do rodzin. Dedukujemy wszystkim polskim rodzinom i tym rodziną, które mają dzieci, planują mieć dzieci, które dzisiaj z powodów materialnych bardzo często nie decydują się na posiadanie kolejnego dziecka. Projekt ustawy nazywa się „O pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Program rodzina 500 plus” – powiedziała Beata Szydło.

Program rodzina 500 plus miałby kosztować budżet państwa ok. 21 mld 600 mln zł.


RIRM/TV Trwam News

drukuj