Papież apeluje o modlitwę w intencji Synodu

W cyklu katechez na temat rodziny Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do ponowienia modlitwy w intencji Synodu Biskupów, który ma się odbyć w październiku. Zaznaczył, że potrzebna jest  modlitwa, a nie plotki.

Ojciec Święty przypomniał, że w przypadającą dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w wielu krajach z inicjatywy św. Jana Pawła II obchodzony jest Dzień Świętości Życia.

Papież podkreślił, że Zwiastowanie Pańskie ukazuje nam, jak głęboko tajemnica Wcielenia, tak jak chciał jej Bóg, zawiera nie tylko poczęcie w łonie matki, ale także przyjęcie w prawdziwej rodzinie.

Ojciec Święty Franciszek wskazał na encyklikę „Evangelium vitae”. Jan Paweł II przypomniał w niej, że ludzkie małżeństwo zostało od początku pobłogosławione przez Boga, by tworzyć wspólnotę życia i miłości, której powierzona jest misja prokreacji.

Papież podkreślił, że Kościół ze swej strony uroczyście zobowiązuje się do troski o  powstającą w tym sakramencie rodzinę w chwilach dobrych i złych.

Nawet wtedy, gdy popada w grzech albo oddala się od Kościoła. Kościół zawsze uczyni wszystko, co jest w jego mocy, aby leczyć i uzdrawiać rodzinę. Aby zachęcić do nawrócenia i doprowadzić do pojednania z Panem. Dlatego właśnie razem z moimi współpracownikami postanowiliśmy zaproponować dziś odnowienie modlitwy za Synod biskupów na temat rodziny. Zachęcamy do podjęcia tego zobowiązania, aż do października bieżącego roku, kiedy to będzie miało miejsce zwyczajne zgromadzenie synodalne poświęcone rodzinie – wzywał Papież Franciszek.

Ojciec Święty wraz ze zgromadzonymi na placu św. Piotra odmówił modlitwę w tej intencji. Następnie pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

Pozdrawiam pielgrzymów polskich. Dzisiejsza Uroczystość przypomina nam, że Syn Boży dla naszego zbawienia przyjął ludzką naturę – stał się człowiekiem. Przyszedł na świat w konkretnej rodzinie, jest z nami, prowadzi nas przez życie. Umiejmy dostrzec Jego obecność w każdym małżeństwie, w każdej rodzinie. Niech Jego bliskość opromienia i wspiera wasze życie, pomaga pokonywać trudności, rodzi w sercach prawdziwą radość. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Papież Franciszek do Polaków.

Zwracając się do Włochów  Ojciec Święty zaapelował o poszanowanie osoby ludzkiej i jej godności w trudnych kwestiach dotyczących zatrudnienia.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl