Papież: Duch Święty prowadzi nas do całej prawdy

Duch Święty prowadzi Kościół i każdego z nas do prawdy – powiedział Ojciec Św. Franciszek podczas Audiencji Generalnej w Watykanie.

Papież podkreślał, że żyjemy w czasach, kiedy ludzie są raczej sceptyczni wobec prawdy, słyszymy, że nie ma nic definitywnego.

Ojciec św. Franciszek akcentował, że wielu ludzi, jak Poncjusz Piłat pyta dzisiaj: „Cóż to jest prawda?”, nie potrafi dostrzec w Jezusie oblicza prawdy, które jest obliczem Boga; nie potrafi zrozumieć, że Prawdą jest sam Chrystus.

– Jak obiecuje Jezus, Duch Święty prowadzi nas do całej prawdy. Prowadzi nas nie tylko na spotkanie z Jezusem – pełnią prawdy – ale wprowadza nas w prawdę. To znaczy sprawia, że możemy wejść w coraz głębszą komunię z samym Jezusem; dając nam poznanie spraw Bożych nie możemy go osiągnąć naszymi siłami. Jeśli Bóg nas nie oświeci wewnętrznie, nasze bycie chrześcijanami będzie powierzchowne – zaznaczył Ojciec Święty.

Papież zachęcił też abyśmy od Maryi, Bożej Matki, uczyli się całkowitego zawierzenia woli Boga i mocy Ducha Świętego. Na zakończenie Franciszek pozdrowił również Polaków.

Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Pozdrawiam członków Stowarzyszenia Civitas Christiana ze Szczecina, organizatorów wielotysięcznego marszu dla życia, który od wielu lat odbywa się w tym mieście. Niech ta inicjatywa przypomina wszystkim o potrzebie szacunku dla życia ludzkiego, jego obrony od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Błagajmy Ducha Świętego, by ludzkie serca przenikała prawda, która wyzwala i miłość Boża, która czyni nas zdolnymi, by być świadkami Ewangelii. Z serca wszystkim błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W audiencji uczestniczyło około 100 tysięcy wiernych z całego świata. Przed audiencją podczas objazdu placu w papamobile Franciszek wypuścił dwa gołębie, które podarował mu w klatce jeden z wiernych.

 

RIRM

drukuj