fot. freepik.com

Fundacja Mamy i Taty przygotowała projekt, który ma zapewnić rodzicom wpływ na treści przekazywane dzieciom podczas zajęć dodatkowych

Fundacja Mamy i Taty przygotowała projekt zmiany prawa oświatowego mający zapewnić rodzicom optymalny wpływ na treści prezentowane dzieciom podczas zajęć dodatkowych i rozszerzonych w szkołach.

W jego myśl – jak podaje „Nasz Dziennik” – podmioty zewnętrzne będą mogły prowadzić zajęcia w szkołach tylko po rzetelnym poinformowaniu rodziców, kim są.

Niewywiązanie się z tego obowiązku miałoby wiązać się z potencjalną sankcją. Projekt zakłada, że rodzicom przysługiwałoby prawo wyegzekwowania od szkoły oraz podmiotu organizującego zajęcia odszkodowanie.

Propozycja stanowi odpowiedź na liczne sygnały od rodziców zaniepokojonych sączeniem w szkołach treści skrajnie ideologicznych.

Projekt pozytywnie odbiera Andrzej Jaworski z inicjatywy ,,SOS dla Polskiej Rodziny”. W jego ocenie, forsując nowe rozwiązania nie można jednak zapominać o obecnych, które trzeba egzekwować i czego powinniśmy wymagać.

– Każda tego typu inicjatywa jest cenna. Natomiast nie możemy zapominać, że w szkołach obowiązuje prawo polegające na tym, że mogą być uczone tylko i wyłącznie tego typu przedmioty i mogą być prowadzone tego typu zajęcia, które są zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Bardzo dobrze, że powstają propozycje zwiększające uprawnienia rodziców, ale musimy pamiętać o tym, żeby cały czas naciskać na dyrektorów, kuratorów czy wysłać maile, pisma do ministerstwa, żeby nie dochodziło do tego, co jest w tej chwili w postaci naruszania tych przepisów, które powinny być stosowane – mówi Andrzej Jaworski.

Fundacji Mamy i Taty zależy, aby przygotowane przez nią przepisy obowiązywały już od nowego roku szkolonego, dlatego myśli o skierowaniu projektu do Sejmu drogą poselską lub nowelizacją rządową, które to przyśpieszą.

Obecnie badane są możliwości i prowadzone rozmowy z posłami.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl