Kampania społeczna: „Rodzina ma głos”

„Rodzina ma głos” – pod takim hasłem rusza kampania społeczna promująca prorodzinnych kandydatów w wyborach samorządowych.

Każdy startujący, który publicznie zadeklaruje stosowanie tzw. dekalogu samorządowca przyjaznego rodzinie, otrzyma specjalny certyfikat.

Dziesięć zasad samorządowca, który sprzyja rodzinie. Takie wytyczne do kandydatów w zbliżających się wyborach kierują pomysłodawcy akcji „Rodzina ma głos”.

– Wspólnota lokalna poleca jakiegoś kandydata. W każdym regionie jest pełnomocnik regionalny i on taką osobę sprawdza. Pyta się takiej osoby, czy ona chciałaby zobowiązać się do podpisania takiego dekalogu. Są to ogólne zasady zobowiązujące do tego, że będzie się angażował we wspólnocie samorządowej, w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi, w zgodzie z tradycją Polski, tradycją lokalną; zobowiązuje się do tego, że będzie wspierał inicjatywy, które mają na względzie dobro rodziny i będzie obalał takie inicjatywy, które będą rodzinę deprawować – wyjaśniła Małgorzata Szymańska, rzecznik akcji „Rodzina ma głos”.

Informacja o poszczególnych kandydatach przyjaznych rodzinie będzie dostępna na stronie internetowej www.rodzinamaglos.pl.

Osoby wspierające rodzinę mogą mieć realny wpływ na promowanie wartości chrześcijańskich w regionach. Ważne więc, by oddać głos na politykę prorodzinną, a nie antyrodzinną – wskazują na swojej stronie inicjatorzy akcji. Dzięki kampanii 16 listopada każdy wyborca będzie mógł powiedzieć zdecydowane „TAK” rodzinie.

 

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj