fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast

Po raz ósmy na ulicach miast całego świata wierni będą się dziś modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym roku szczególną intencją będzie zbliżający się synod biskupów nt. rodziny.

Wspólna modlitwa odbędzie się o godzinie 15.00. Jak co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej.

Akcję modlitewną organizuje Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia.

W tym roku po raz pierwszy do akcji przyłączył się Rzym, oraz Kancelaria Prezydenta, gdzie wierni zgromadzą się w  kaplicy Pałacu Prezydenta RP.

Z roku na rok jest nas coraz więcej – mówi Danuta Pawłowska, współorganizatorka przedsięwzięcia.

– Chcemy prosić Pana Boga o wierność Jego Ewangelii, tak bardzo teraz potrzebną światu. O synod, za prześladowanych chrześcijan, w naszych intencjach, za nasze miasta, za rodziny. Co roku zgłasza się bardzo dużo ludzi. W tym roku, już na ten moment, jest 118 miast z Polski, a z zagranicy mamy już 11 chyba miast, ale to się zmienia z minuty na minutę. Wszystkie zgłoszenia są piękne i Rzym się włączył. Bardzo się cieszymy, że modlitwa roznieci tę iskrę w Rzymie. Zapraszamy wszystkich tego dnia, żeby uczestniczyli w ogólnoświatowej modlitwie – zaznacza Danuta Pawłowska, współorganizatorka przedsięwzięcia.

Szczegółowe informacje nt. akcji modlitewnej można znaleźć na stronie www.iskra.info.pl

W zeszłym roku wspólnie modliło się ponad 300 miast w Polsce i kilkadziesiąt na świecie.

RIRM

drukuj