Ostatnie dni na wykorzystanie bonów turystycznych

ZUS przypomina, że bony turystyczne można aktywować i wykorzystać tylko do końca marca. W innym wypadku przepadną.

Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, poinformowała, że dotąd Polacy aktywowali ok. 3,7 mln bonów, a 0,5 mln pozostaje nieaktywnych. Polski bon turystyczny to 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Świadczenie można wykorzystać m.in. na opłatę zorganizowanego wypoczynku czy nocleg dziecka w hotelu.

Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska, przypomniała, że Polakom zostały ostatnie dni na wykorzystanie bonów.

– Płatność musi nastąpić do 31 marca tego roku. W Polsce nadal zostało nieaktywowanych ok. 0,5 mln bonów, Najwięcej bonów wykorzystano w województwie małopolskim i to właśnie województwo małopolskie jest największym beneficjentem tych bonów. Najwięcej aktywowanych bonów jest w województwie mazowieckim i śląskim. Przypomnijmy, że tym bonem można płacić i w pensjonacie, i w hotelu, i w gospodarstwie agroturystycznym. Możemy opłacić wyjazd na kolonie, obóz, zieloną szkołę – zaznaczyła prezes ZUS.

Bonem turystycznym można zapłacić już teraz, a sama usługa może być realizowana później. Świadczenie należy aktywować na PUE ZUS.

W całej Polsce płatność bonami przyjmuje ok 28 tys. podmiotów. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl