fot. PAP/Marcin Obara

Biskup warszawsko-praski zaapelował o szacunek i wzajemne zrozumienie

W związku z trwającą epidemią i protestami ulicznymi ordynariusz warszawsko-praski ks. bp Romuald Kamiński wydał we wtorek list do wiernych, w którym prosi o modlitwę w intencji pokoju w kraju, o wzajemny szacunek i zrozumienie.

W słowie opublikowanym we wtorek na stronie internetowej diecezji biskup warszawsko-praski zachęca wiernych, by nie tracili ducha.

„Doświadczenia ostatnich dni – wzmożona epidemia, liczne protesty uliczne, bardzo niepokojące zachowania i dokonywane dewastacje – dla wielu z nas są bardzo bolesnym i trudnym do zaakceptowania przeżyciem” – przyznał ks. bp Romuald Kamiński.

„Nie traćmy jednak ducha i nadziei na lepsze” – zaapelował.

Napisał, że „każde trudne doświadczenia przypominają nam słowa apostoła Pawła +jeden drugiego brzemiona noście+, co w praktyce oznacza, abyśmy wspierali się wzajemnie w budowaniu Królestwa Bożego i cywilizacji miłości”.

Biskup warszawsko-praski podziękował duchownym, osobom życia konsekrowanego i świeckim diecezjanom za dobro okazywane potrzebującym wsparcia duchowego bądź materialnego.

„Nade wszystko trwajmy na modlitwie!” – zaapelował ks. bp Romuald  Kamiński do diecezjan.

Duchowny zachęcił do korzystania ze wstawiennictwa Matki Bożej Łaskawej – patronki stolicy, świętych i błogosławionych, szczególnie związanych z diecezją warszawsko-praską.

„Miejmy w sobie wiele ufności, że ten trud przyniesie obfite owoce” – napisał hierarcha.

„Bardzo wszyscy pragniemy, aby powróciło nie tylko zdrowie doczesne, ale także, aby zagościł pokój w sercach, szacunek wobec bliźnich i zrozumienie bardzo ważnych spraw, które dokonują się w naszej codzienności” – dodał ks. bp Romuald Kamiński.

PAP

drukuj