fot. PAP/Tomasz Gzell

ZNP chce dalszych negocjacji z rządem

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraża gotowość do spotkania z rządem pod warunkiem, że zostaną przedstawione nowe propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń w oświacie. Przedstawiciele związku przesłali pismo w tej sprawie do wicepremier Beaty Szydło.

Przewodniczący ZNP Sławomir Broniarz wykluczył podpisanie porozumienia w takiej wersji, jaką zaakceptowała oświatowa „Solidarność”. Dyskusja powinna toczyć się wokół nowego otwarcia – dodał.

– Jeżeli w dalszym ciągu strona rządowa będzie kładła na stole tylko i wyłącznie to porozumienie, które podpisała „Solidarność”, to Związek Nauczycielstwa Polskiego takiego porozumienia nie podpisze. W związku z powyższym jesteśmy gotowi do tego, aby rozmawiać z rządem, ale w oparciu o nowe założenia dotyczące wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli – powiedział Sławomir Broniarz.

W szkołach trwa bezterminowy strajk nauczycieli zrzeszonych w ZNP. Akcja odbywa się w czasie, gdy w szkołach trwa egzamin gimnazjalny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl