fot. opendoors.pl

W WSKSiM odbyła się konferencja o prześladowaniach chrześcijan

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończył się drugi, ostatni dzień konferencji „Problemy współczesnej polityki: prześladowania religijne, konflikty etniczne i zbrojne w XXI w.”

Dzisiejsza sesja edukacyjna była przeznaczona szczególnie dla uczniów szkół średnich i studentów. Prelegenci z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu zwracali uwagę przede wszystkim na problem konfliktów w regionie Afryki i Bliskiego Wschodu.

Dr Jan Wiśniewski, politolog, mówił, że świadomość społeczeństwa dotycząca tych tematów jest bardzo niska.

– Te tematy są raczej nieporuszane w przestrzeni publicznej w sposób kompletny, są dość pobieżnie przedstawiane. Jeżeli dokona się jakiś zamach terrorystyczny, to wtedy media to relacjonują, natomiast opinia publiczna nie wie do końca, o co chodzi w tych walkach. My chcemy to pokazać, nie tylko studentom, ale również uczniom, osobom zaproszonym, mieszkańcom Torunia – wskazał dr Jan Wiśniewski.

W czwartek w sesji plenarnej wzięli udział m.in. minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa oraz ks. prof. Waldemar Cisło, przew. Krajowej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie [czytaj więcej].

Organizatorem dwudniowej konferencji był Regionalny Ośródek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, WSKSiM oraz Instytut Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

RIRM

drukuj