W WSKSiM odbyła się ogólnopolska konferencja za życiem

„Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg” – to hasło ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w auli  Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  Wśród prelegentów był Antonio Gaspari, włoski dziennikarz i dyrektor Międzynarodowej Agencji Prasowej „Zenit”.

Gość z Włoch swój wykład poświęcił „roli mediów w służbie życia”. Wcześniej, o ochronie życia poczętego w polskiej służbie zdrowia mówił prof. Bogdan Chazan, a na pytanie: „co ma gender do aborcji?” odpowiadała redaktor Agnieszka Niewińska.

– Gender bardzo chętnie tworzy swoją nowomowę. Tak, jak w PRL-u mieliśmy „kułaków” i „spekulantów”, tak też gender ma swoją terminologię. Nie mówi się już „seminarium” tylko „owularium”. Zamiast „nie daj Bóg” genderystki powiedzą „nie daj bogini”, bo uważają, że dlaczego niby Pan Bóg ma być mężczyzną. Dotyczy to także obrony życia. Chętniej mówią „płód” niż „dziecko nienarodzone”, to rodzaj manipulacji językowej. Przez to, że zmieniamy język, zmienia się też nasza świadomość – tak było za komuny, tak jest i teraz – mówiła dziennikarka.

Jako ostatni swój wykład wygłosił dr inż. Antoni Zięba. Prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka mówił o aktualnych zadaniach polskich obrońców życia.

Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. dr Zdzisław Klafka podkreślił, że to studenci są inspiratorami i twórcami konferencji. To napawa ogromnym optymizmem – zaznaczył.

– To tak zwany „Ruch Obrony Życia”, który działa w WSKSiM, wraz z samorządem studenckim wziął na siebie całą organizację tej konferencji. Myślę, że nie przesadzę, jeśli powiem, że dzisiaj z WSKSiM, idzie w Polskę ogromnie radosne przesłanie: młodzi Polacy kochają życie. Polska młodzież wybiera kulturę życia, polska młodzież pragnie dzisiaj powiedzieć wszystkim dorosłym, wszystkim odpowiedzialnym za losy naszej ojczyzny: „pozwólcie nam cieszyć się życiem jako Bożym darem. Nie straszcie nas kulturą śmierci” – mówił rektor WSKSiM.

Sympozjum zwieńczyła dyskusja. Po niej uczestnicy wydarzenia uczestniczyli we wspólnej Eucharystii.

Patronat medialny nad konferencją objęły Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj