SP poparła Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich

Solidarna Polska oficjalnie poparła Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. Decyzję w tej sprawie podjęła dziś Rada Główna ugrupowania. Wcześniej zrobił to zarząd partii.

Zbigniew Ziobro, lider SP, argumentował na konferencji prasowej, że Polska wymaga dobrej zmiany – również na fotelu prezydenta.

– Polacy chcą mieć poczucie bezpieczeństwa, poczucie kompetentnej władzy, poczucie profesjonalnej działalności ze strony najważniejszych organów naszego państwa, a przecież na pierwszym miejscu jest prezydent RP. W tych trudnych czasach potrzebujemy kompetentnego, dobrze przygotowanego prezydenta – jest nim z całą pewnością pan dr Andrzej Duda i dlatego będziemy go zdecydowanie popierać – poinformował Zbigniew Ziobro.

Wystawienie wspólnego kandydata na prezydenta Polski to jeden z elementów porozumienia o współpracy, które w lipcu ubiegłego roku zawarły Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Polska Razem Jarosława Gowina. Innym elementem jest wystawienie wspólnej listy w wyborach parlamentarnych.

RIRM

drukuj