fot. twitter.com

P. Jaki: Powszechne aukcje, licytacje elektroniczne oraz nowy audyt dla Warszawy

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki proponuje powszechne aukcje i licytacje elektroniczne, a także utworzenie nowego biura audytu. To kolejne propozycje Patryka Jakiego, które składa przed jesiennymi wyborami samorządowymi. Rozwiązania mają przynieść oszczędności liczone w milionach.

W ocenie polityka wprowadzenie elektronicznych aukcji i licytacji pozwoli zaoszczędzić do 20 proc środków publicznych. Od 2015 r. władze miasta skorzystały z tej możliwości aż trzy razy.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy zapowiedział także stworzenie nowego biura audytu. Zwrócił uwagę, że obecna jednostka nie działa.

– Już nie tylko chodzi o reprywatyzację. (…) Problemy z przetargami, ze słynnymi „wuzetkami”, związane z deweloperami powodują, że musimy dojść do wniosku, że biuro audytu nie działa. W związku z powyższym będzie trzeba zbudować całkowicie nową komórkę. To jest moje zobowiązanie. Audyt jest bardzo istotny z punktu widzenia uczciwego miasta. Jeżeli audyt dobrze działa, to da się zaoszczędzić duże środki publiczne, które potem mogą być przeznaczane na inwestycje, na poprawianie jakości życia mieszkańców – zaznaczył Patryk Jaki.

Wcześniej zapowiedział wprowadzenie m.in. wizyt domowych urzędników, asystentów klienta oraz wydłużenie pracy urzędów do godz. 20:00 w dwóch dniach w tygodniu.

Choć formalnie kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, to kandydaci na prezydenta stolicy wykazują się dużą aktywnością.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zmierzy się z poseł Rafałem Trzaskowskim, którego wystawiły PO i N.

RIRM

drukuj