WSKSiM: spektakl teatralno-filmowy „Brat naszego Boga”

Dziś i jutro w WSKSiM długo oczekiwana premiera. Spektakl teatralno-filmowy: „Brat naszego Boga”, na motywach dramatu Karola Wojtyły, w reż. Witolda Ludwiga. Widowisko stanowi dziękczynne wotum studentów za dar bł. Jana Pawła II w roku jego kanonizacji.

W koprodukcji WSKSiM i TV Trwam wzięli udział znakomici mistrzowie polskiej kultury. Narratorem widowiska jest Janusz Szydłowski – słynny lektor filmowy, muzykę do spektaklu skomponował Michał Lorenc, a udźwiękowieniem warstwy filmowej zajął się wybitny polski operator dźwięku, członek Polskiej Akademii Filmowej – Michał Muzyka. Autorem zdjęć filmowych i  montażystą obrazu jest Paweł Niemiec z TV Trwam.

To historia malarza i powstańca styczniowego, Adama Chmielowskiego, który porzuca sztukę, by poświęcić się służbie ubogim. To opowieść o wojnie i cierpieniu, sztuce i miłosierdziu.

Przygotowania do spektaklu trwały od stycznia do kwietnia 2014 r. Zdjęcia kręcone były przy udziale około 80-ciu statystów i profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych powstania styczniowego. Aktorzy i ekipa filmowa pracowali w licznych historycznych lokacjach w Polsce, m.in.: Pałacu Dąmbskich w Toruniu, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni k. Kielc, a także Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W rolach głównych wystąpią:

Adam Chmielowski/Brat Albert – Piotr Zajączkowski

Helena Modrzejewska – Magdalena Michalik

Józef Chełmoński – Karol Niechciał

Stanisław Witkiewicz – Maksymilian Kosowski

Leon Wyczółkowski – Maciej Piech

Bezdomny – Michał Matuszak

Bezdomny – Szymon Gąsiorowski

Bezdomny – Piotr Brzezina

Pantomima/Anioł Stróż – Aleksandra Hejda

Dziewczynka z zapałkami – Martyna Hedzielska

Śpiew – Małgorzata Czernecka i Karolina Babik

Akompaniament – Stanisław Mąka

Spektakle:

Sobota 5 kwietnia – 18.00 oraz 21.30

Niedziela 6 kwietnia – godz. 19.00

Kampus WSKSiM, ul. Starotoruńska 3, poddasze Uczelni

Wstęp wolny. Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 56-650-4000

* * *


brat naszego boga plakat

RIRM

drukuj