W USA szturm modlitwy w intencji życia

W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się dzisiaj wielki szturm modlitwy, pokuty i pielgrzymowania w intencji życia. To odpowiedź Konferencji Episkopatu USA na 40 lat kultury śmierci, która rozprzestrzenia się od czasu legalizacji w USA tzw. aborcji czyli zabijania dzieci nienarodzonych.

Inicjatywa ta organizowana jest także w intencji obrony małżeństwa oraz wolności religijnej w tym kraju. 25 stycznia do Waszyngtonu mają przybyć setki tysięcy osób, które wezmą udział w corocznym Marszu dla życia.

Modlitwie będą towarzyszyć prośby o nawrócenie i uzdrowienie matek, które dokonały tzw. aborcji czyli zabiły swoje nienarodzone dzieci, ale także w intencji ich rodzin, lekarzy i polityków, którzy są za takimi działaniami i wspierają inicjatywy antyrodzinne.

We wtorek minie 40 lat od kiedy w USA można dokonywać tzw. aborcji czyli zabijać dzieci nienarodzone. W tym czasie w łonie matek zostało zamordowanych ponad 55 milionów dzieci. Nowenna ocalenia w USA potrwa do 27 stycznia.

RIRM/NDZ

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl