UOKiK bada sprawę zamkniętych gabinetów lekarskich

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmuje się sprawą zamkniętych gabinetów części lekarzy rodzinnych. Urzędnicy analizują działania Porozumienia Zielonogórskiego.

Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK-u, na antenie publicznego radia poinformowała, że urząd wystąpił do NFZ z prośbą o szczegółowe informacje dot. działań PZ.

– To wstępny etap – to nie jest postępowanie wyjaśniające ani administracyjne, tylko mówimy o analizie informacji – tych zebranych czy tych, które ma NFZ. Oczywiście niepokojąca jest sytuacja, kiedy to pacjent (w znaczeniu konsument) nie może skorzystać z należnych mu usług, natomiast sprawdzamy, czy te działania Porozumienia Zielonogórskiego mogły w jakiś sposób naruszyć ustawę antymonopolową czyli tak naprawdę ustawę chroniącą zarówno konkurencję jak i konsumentów – mówi Małgorzata Cieloch.

W wielu regionach Polski  osoby, które udały się wczoraj do przychodni POZ, zastały zamknięte drzwi. Z powodu konfliktu resortu zdrowia z członkami Porozumienia Zielonogórskiego część placówek i lekarzy nie podpisała umów z NFZ na 2015 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl