Służba zdrowia apeluje o spotkanie z premier B. Szydło

„Solidarność” służby zdrowia zwróciła się do premier Beaty Szydło z prośbą o pilne spotkanie. Związkowcy chcą przedstawić szefowej rządu najważniejsze problemy z jakimi boryka się polska służba zdrowia oraz możliwości ich rozwiązania.

Według „Solidarności” rozmowy w ramach dialogu społecznego z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem nie przynoszą efektów i powodują radykalizację zachowań środowiska.

Związkowcy podkreślają, że ze względu na dobro pacjentów nie chcą sięgać po radykalne formy wyrażania niezadowolenia, ale pragną szukać rozwiązania w formie dialogu.

Jak podkreśla Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, związek zawodowy działa w interesie wszystkich zatrudnionych w służbie zdrowia.

– Odnosimy wrażenie, że te zmiany, które powinny nastąpić, te dobre zmiany, w systemie polskiej służby zdrowia powinny nastąpić szybciej. Prosimy o to spotkanie z panią premier, ponieważ tkwimy tak naprawdę w rozmowach z ministrem Radziwiłłem bez żadnego postępu. To nie tylko dotyczy wynagrodzeń, dotyczy również wielu innych kluczowych spraw dla szeroko rozumianej ochrony zdrowia – to jest również Państwowa Inspekcja Sanitarna,  ratownictwo medyczne. Jest to wiele spraw, które nie zostały załatwione, a mamy pełną świadomość krótkiego czasu. Chcielibyśmy żeby zostały chociaż nakreślone pewne terminy załatwienia wielu spraw. Zależy nam na tym aby pewne prace zostały przyśpieszone – wskazuje przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

„Solidarność” służby zdrowia zwróciła się także do szefa NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy o pomoc w zorganizowaniu spotkania z premier Beatą Szydło oraz uczestniczenia w nim.

Tymczasem na 24 wrześnie cześć środowiska medycznego ma manifestować w Warszawie.  „Solidarność” nie chce by w kluczowych sprawach służby zdrowia ,,dialog” znów toczył się na ulicy. Krajowa Sekcja Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność” stoi na stanowisku, że formuła dialogu społecznego nie została wyczerpana.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl