[TYLKO U NAS] Red. W. Gadowski o publikacji Onetu: Czarna karta w historii polskiego rynku medialnego, ale nie polskich mediów

Sensacje Onetu to czarna karta w historii polskiego rynku medialnego, ale nie polskich mediów, bo – jak wiadomo – Onet jest w posiadaniu kapitału niemieckiego – powiedział w czwartkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja red. Witold Gadowski. Publicysta odniósł się do sensacyjnych doniesień medialnych portalu Onet.

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się doniesienia nt. rzekomych amerykańskich sankcji wobec polskich władz dot. uchwalenia noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Onet.pl powoływał się przy tym na notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie.

W środę polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że opisywany w artykule dokument był niejawny, w związku z czym niewykluczone, że doszło do złamania prawa.

Po raz pierwszy w historii III RP media zachowały się w sposób tak bardzo agresywny. Nie tylko już tendencyjnie interpretując fakty, ale wręcz je kreując – powiedział red. Witold Gadowski.

Myślenie życzeniowe pewnych środowisk przełożyło się na stworzenie faktu, który nie miał miejsca. To jest czarna karta w historii polskiego rynku medialnego, ale nie polskich mediów. Jak wiadomo, podał i forsował tę informację portal Onet, ale jest on w posiadaniu kapitału niemieckiego. Zatem jest to kreowanie faktu za obce pieniądze – wskazał publicysta.

Jako członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich jestem tym głęboko poruszony – dodał.

Polska dopiero co zaczęła przejawiać oznaki życia państwowego, niezależnie formułować (bardzo jeszcze nieśmiało) swoje własne opinie i natychmiast zmuszana jest do tego, aby przepraszać, że w ogóle żyje – podkreślił gość Radia Maryja.

Wszyscy przyzwyczaili się do tego, że Polska to wasal, że Polska to ktoś kto klęczy i spełnia polecenia tych, którzy uważają, że są lepsi – w tym wypadku Niemców, wcześniej Rosjan, a w ostatnim czasie środowiska żydowskie przepuściły nierzetelny i pełen złej woli atak na Polskę, a zwłaszcza na cierpienia Polski w czasie II wojny światowej. Przecież w tym okresie cierpieliśmy najdłużej i najbardziej. Tego ataku nie możemy puścić płazem. Dlatego oczekuję od polskiego rządu godnej postawy. Ludzie pewni siebie, wyprostowani, jeżeli nic nie zawinili, to nie przepraszają. Jeżeli natomiast ktoś ich w sposób bezczelny pomawia o niezawinione sprawy, to trwają przy swoim, a czasem i nawet wymierzają sprawiedliwość. Nie mamy więc za co przepraszać – zaznaczył red. Gadowski.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem red. Gadowskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl