fot. https://www.gov.pl

[TYLKO U NAS] P. Ł. Andrzejewski o kolejnych atakach organów unijnych na polski system prawny: Mamy do czynienia z nadużyciem prawnym i przemocą instytucjonalną. Chodzi o to, żeby Polska była skolonizowana i zwasalizowana

Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa zewnętrzna wobec suwerennego funkcjonowania ustroju i konstytucji państwa polskiego ma tylko takie prawa, jakie zostały przyznane w traktatach. To, co się dzieje, jest ponad zakresem przyznanym przez Polskę do orzecznictwa zarówno TSUE, jak i innym organom UE. W tym zakresie mamy do czynienia z nadużyciem prawnym i przemocą instytucjonalną (…). Chodzi o to, żeby Polska była skolonizowana i zwasalizowana. To jest batalia nie tyle o sądownictwo, co o suwerenność Polski i Polaków – mówił Piotr Łukasz Andrzejewski, sędzia Trybunału Stanu, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Organy unijne cały czas próbują ingerować w polski system prawny. Pozostaje pytanie o to, na ile Unia Europejska może sobie jeszcze pozwolić.

– Unia Europejska jako organizacja międzynarodowa zewnętrzna wobec suwerennego funkcjonowania ustroju i konstytucji państwa polskiego ma tylko takie prawa, jakie zostały przyznane w traktatach. To, co się dzieje, jest ponad zakresem przyznanym przez Polskę do orzecznictwa zarówno TSUE, jak i innym organom UE. W tym zakresie mamy do czynienia z nadużyciem prawnym i przemocą instytucjonalną – wskazał sędzia Piotr Łukasz Andrzejewski.

Polskie władze przesłały pismo do Komisji Europejskiej w sprawie likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego w obecnej postaci [czytaj więcej].

– Nikt nie podważa decyzji TSUE, bo na terytorium samej UE (poza Polską) jest ona ważna, natomiast w zakresie, w którym nie my przyznaliśmy kompetencji, jest ona niezgodna z ustrojowymi regulacjami polskiej konstytucji, czyli nas nie wiąże i nie będzie wiązać – powiedział gość Radia Maryja.

– Rząd przesłał informacje bez wskazania pryncypiów tego, w jakim zakresie Polska jest związana orzeczeniami TSUE. Dokument mówi o nadrzędności polskiej konstytucji, ale pojednawczo wskazuje, że rządząca w Polsce większość jest niezadowolona z funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej, co jest prawdą, bo część sędziów zabawiło się w dywersantów i zatrzymało jej działanie. Zastosowany został unik, iż Izba Dyscyplinarna SN będzie modyfikowana i w obecnej postaci nie będzie funkcjonować. To bardzo ośmiela zewnętrzną agresję prawną i instytucjonalną wobec Polski – dodał.

Pozostaje pytanie o to, jaki jest ostateczny cel, który chcę uzyskać Unia względem Polski.

– Chodzi o to, żeby Polska była skolonizowana i zwasalizowana. To jest batalia nie tyle o sądownictwo, co o suwerenność Polski i Polaków (…). Dzisiaj mamy do czynienia z systemem opresyjnym, w którym w rozumieniu polskim następuje łamanie praworządności. Trzeba głośno wyartykułować, że praworządność, czyli zgodność z prawem w Unii Europejskiej i w Polsce rozchodzą się i będą dalej rozchodzić. W UE zabijanie człowieka w stanie prenatalnym jest prawem człowieka, a w Polsce jest zabójstwem – podsumował sędzia Piotr Łukasz Andrzejewski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem sędziego Piotra Łukasza Andrzejewskiego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl