Obraz autorstwa Freepik

Tylko do końca listopada można składać wnioski do programu „Dobry Start”

Ponad 4,5 miliona dzieci skorzystało już w tym roku z programu „Dobry Start”. Nabór wniosków dobiega końca. Pozostało jeszcze kilka dni.

Rządowy program „Dobry Start” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem – mówił p.o. wiceministra rodziny i polityki społecznej, Stanisław Szwed.

– Program trwa od 2018 roku. W ciągu tych wszystkich lat prawie siedem miliardów złotych trafiło do dzieci w ramach tego programu – dodał.

To jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych dedykowane dzieciom i młodzieży na tzw. wyprawkę szkolną; wsparcie, które – jak wskazali sami rodzice – jest bardzo istotne.

– Mamy czterech synów, którzy idą do szkoły i jest tych rzeczy naprawdę sporo do kupienia. Możemy te pieniądze zainwestować i w plecaki, i w przybory szkolne, których jest naprawdę sporo (…). Książki są bezpłatne, ale zeszyty już nie. Do tego dochodzą też języki obce, to tutaj ćwiczenia i podręczniki trzeba zakupić, a nie jest to mały koszt (…), więc program 300 plus dla nas jest bardzo potrzebny – zaznaczyła Maria Kwiecień, mama piątki dzieci.

Nabór wniosków do programu ruszył 1 lipca i powoli dobiega końca.

– Ci rodzice, którzy nie złożyli wniosku, mogą go złożyć jeszcze do 30 listopada (…). Przypomnę, że wnioski składamy drogą elektroniczną zarówno do ZUS, bo to jest główny organ, który wypłaca to świadczenie, ale można też składać te wnioski przez elektroniczną bankowość, a także przez program Empatiawskazał Stanisław Szwed.

Po złożeniu wniosku środki trafią na konta rodziców w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Do tej pory z tegorocznej edycji programu – jak wskazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – skorzystało już ponad 4,5 mln dzieci. W przeliczeniu na złotówki to łącznie prawie 1 mld 400 mln złotych. Resort liczy na kontynuację programu. Środki na ten cel na rok 2024 zostały zapisane w budżecie.

 

TV Trwam News

drukuj