Świąteczne śniadania dla potrzebujących

Stowarzyszenie Caritas Polska działające w Sopocie zorganizowało uroczyste śniadanie wielkanocne dla bezdomnych, biednych i potrzebujących. Przybyłe osoby spożyły wspólny posiłek, a także otrzymały paczkę z żywnością. Potrawy pobłogosławił metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

W tym roku śniadanie wielkanocne dla ubogich oddział Caritas działający w Sopocie zorganizował w budynku Zespołu Szkół Handlowych im. Danuty Siedzikówny „Inki”.

Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej ks. Janusz Steć podkreśla, że na spotkania takie są zaproszeni wszyscy potrzebujący.

– Zapraszamy wszystkich potrzebujących, samotnych, tych dla których takie spotkanie jest okazją do podzielenia się Zmartwychwstałym – akcentuje ks. Janusz Steć.

W zorganizowanie spotkania włączyło się wiele osób, w tym wolontariuszy Caritas.

– Przygotowania trwają od tygodnia. Najpierw sporządziliśmy wszelkie potrzebne ozdoby. Kiedy one były gotowe, to razem z chętnymi dziećmi przystroiliśmy całą salę. Jeżeli chodzi o pokarmy to przygotowywał je zaprzyjaźniony kucharz. Zostały one odebrane z samego rana i ciepłe rozdawane było przed rozpoczęciem ceremonii – mówi Justyna Pamuła, wolontariusz Caritas Polska.

Wiele osób, które przybyło na wielkanocne śniadanie na co dzień może tylko pomarzyć o ciepłym posiłku i dachu nad głową.

Na spotkaniu obecny był metropolita gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Podziękował organizatorom spotkania za zaangażowanie w niesienie pomocy biednym i bezdomnym.

– Jako Polacy jesteśmy solidarni z najbiedniejszymi. Prawdziwą biedą jest to, kiedy nikt się tą biedą nie zajmuje – podkreślał ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

Inicjatywa śniadań wielkanocnych dla potrzebujących organizowana jest w także w wielu innych polskich miastach, m.in. w Kielcach, Gdańsku, Gdyni, Tomaszowie Mazowieckim i w Lublinie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl