Światowy Dzień Zespołu Downa. Fundacja Grupa Proelio: Nie ma prawdziwej troski o osoby z tym zespołem bez gwarantowania im prawa do życia

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jak zauważyła Fundacja Grupa Proelio, wiele osób z tej okazji będzie zakładać kolorowe skarpetki oraz zamieszczać okolicznościowe wpisy w mediach społecznościowych. Dodała, że te gesty są puste, jeśli jednocześnie popiera się prawo do zabijania takich osób. „Nie ma prawdziwej troski o osoby z zespołem Downa bez gwarantowania im prawa do życia” – podkreślono.

11 kwietnia mają być rozpatrywane w Sejmie cztery projekty legalizujące zabijanie nienarodzonych dzieci. [czytaj więcej].

Apelujemy o sprzeciw wobec tych projektów – zaznacza Fundacja Grupa Proelio.

Do 2020 r. 40 proc. aborcji eugenicznych wykonywano w Polsce z powodu diagnozy Zespołu Downa. Co roku legalnie zabijanych było około 400 dzieci z tym zespołem.

Dzieci z Zespołem Downa były głównymi ofiarami aborcyjnego prawa, którego niekonstytucyjność w 2020 r. potwierdził Trybunał Konstytucyjny. Tamto prawo dla osób z Zespołem Downa było wyrokiem śmierci – wyjaśniła fundacja.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Wiele osób z tej okazji zamieszcza okolicznościowe wpisy w mediach społecznościowych i nakłada kolorowe skarpetki. To miłe gesty, ale one stają się puste, jeśli jednocześnie bierze się udział w aborcyjnych protestach i popiera aborcyjne prawo. Nie ma okrutniejszej formy dyskryminacji niż odbieranie komuś prawa do życia. Nie ma prawdziwej troski o osoby z zespołem Downa bez gwarantowania im prawa do życia – dodano.

Grupa Proelio zaznaczyła, że wyrok Trybunały Konstytucyjnego był pięknym i przełomowym krokiem w walce o prawa osób z Zespołem Downa. Jednak – jak wskazała fundacja – niestety politycy koalicji rządzącej oraz duża część społeczeństwa chciałaby im z powrotem te prawa odebrać.

– 11 kwietnia mają być w Sejmie rozpatrzone cztery projekty legalizujące zabijanie nienarodzonych dzieci. Wszystkie zakładają, że dzieci z Zespołem Downa można by zabijać aż do 24 tygodnia ciąży. Warto zauważyć, że najmłodsze wcześniaki potrafiły przeżyć poród już w 22 tygodniu! – wyjaśniła Fundacja Grupa Proelio.

Organizacja zwróciła uwagę na projekt Trzeciej Drogi, który przedstawiany jest jako  powrót do „kompromisu aborcyjnego”.

Projekt ten rzekomo ma służyć ratowaniu kobiet. To obrzydliwa propaganda. Do tego, żeby ratować kobiety w sytuacji zagrożenia życia nie potrzeba mordować 400 dzieci z Zespołem Downa rocznie. Spokojnie można ratować kobiety na mocy prawa, które obowiązuje już w tej chwili – wyjaśniła. 

Grupa Proelio dodała, że projekt nie tyle przywraca prawo do takiego, które obowiązywało przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, ale jeszcze je rozszerza, bo zatwierdza możliwość zabijania dzieci pod pozorem troski o zdrowie psychiczne matki i zmusza wszystkie szpitale do zabijania.

Ponieważ pod tym okrutnym projektem podpisali się niemal wszyscy posłowie PSL i Polski 2050 to niestety nie można liczyć, że zostanie odrzucony w Sejmie (chyba, że dla zwolenników aborcji na życzenie okaże się on zbyt mało śmiercionośny), dlatego od razu apelujemy do prezydenta o to, aby go nie podpisywał. Prosimy o dołączenie do naszego apelu. Nasz podpis może być prawdziwym wyrazem solidarności z osobami z Zespołem Downa – akcentuje Fundacja Grupa Proelio.

radiomaryja.pl/ Fundacja Grupa Proelio

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl