Ola Łopatka z Bliskimi. Rodzicom radzono aborcję. Fot. Damian Żurawski

Rusza inicjatywa pro-life „Każde życie jest cudem”. M. Korzekwa-Kaliszuk: To poruszające historie, także o trudnych sprawach, ale historie, które dają nadzieję i wskazują, że warto dać szansę na życie drugiemu człowiekowi

Wystartowała pierwsza inicjatywa realizowana w ramach Fundacji Grupa Proelio – „Każde życie jest cudem”. To cykl filmowych i pisemnych świadectw o osobach uratowanych od tzw. aborcji. „Przedstawiamy poruszające, piękne historie, także o trudnych sprawach, ale historie, które dają nadzieję i wskazują, że warto dać szansę na życie drugiemu człowiekowi” – akcentuje w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, która wraz z mężem powołała Fundację Grupa Proelio.

Dziś – 7 czerwca – rusza kampania pro-life „Każde życie jest cudem”. To pierwsza inicjatywa organizowana przez nowopowstałą Fundację Grupa Proelio Magdaleny i Zbigniewa Kaliszuk.

Kuba i Szymon Witeccy. Fot. Damian Żurawski

Bohaterowie kampanii żyją z różnymi wadami rozwojowymi, na podstawie których jeszcze do niedawna w Polsce można było pozbawić ich życia: Zespół Downa (najczęstszy powód przeprowadzania tzw. aborcji – dotykał aż 40 proc. wszystkich przypadków zabijania nienarodzonych dzieci), wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, wady serca, niewykształcone w pełni ręce, Zespół Turnera czy rybia łuska.

Basia Kędzior, dziewczyna z rybią łuską. Fot. Damian Żurawski

Adam Kowalewski. Urodził się z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Dzisiaj biega w maratonach. Fot. Damian Żurawski

Świadectwa ukazują, że życie z wadami i chorobami, choć niepozbawione trudy, nie przeszkadza w doświadczaniu miłości i szczęścia w codzienności.

– Kampania pokaże wartość i piękno każdego życia. Będziemy ukazywać historie świadków, ludzi, którzy mogli zostać zabici w wyniku aborcji – bo np. stawiano diagnozy prenatalne, które na to pozwalały albo rodzice słyszeli takie sugestie, naciski ze strony lekarzy – a dostali szansę na życie. Oni lub ich rodziny dają piękne świadectwo tego, że nie można zabijać ludzi, a aborcja jest zawsze złym rozwiązaniem – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik i psycholog.

Kampania „Każde życie jest cudem” będzie stanowić kilkanaście reportaży filmowych [oglądaj] oraz 80 świadectw pisemnych [czytaj].

– To poruszające, piękne historie, także o trudnych sprawach, ale historie, które dają nadzieję i wskazują, że warto dać szansę na życie drugiemu człowiekowi – zaznacza rozmówca Radia Maryja.

– Serca i sumienia najbardziej przemieniają przykłady konkretnych ludzi. Ta kampania ma w piękny, pozytywny, a zarazem mocny sposób trafić do najbardziej wrażliwej strony człowieka, tam, gdzie podejmowane są decyzje – do jego serca i sumienia. W kontekście tego, co dzieje się na świecie, w Europie, prawodawstw, jakie są przyjmowane w ramach tematyki życia, taka kampania ma bardzo duże znaczenie. W sposób najbardziej całościowy może powstrzymać zło, które dzieje się, jeśli chodzi o ochronę życia. W Polsce na szczęście nie można już zabijać dzieci ze względu na podejrzenie różnych chorób, ale niestety ciągle wiele osób chce to robić. Lewica aborcyjna bezkarnie działa, próbując na wszelakie sposoby namawiać do aborcji farmakologicznej i innych form zabijania dzieci. Chcemy pozytywnym przekazem docierać do każdej osoby, która może być podatna na treści przekazywane przez lobby aborcyjne – tłumaczy Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Fundacja Grupa Proelio działa na rzecz małżeństwa, rodziny, dzieci i wolności sumienia oraz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Słowo „proelio” w języku łacińskim odnosi się do „walka”. Pojawia się m.in. w egzorcyzmie do św. Michała Archanioła: „defende nos in proelio” – „wspomagaj nas w walce”.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk i Zbigniew Kaliszuk, założyciele Fundacji Grupa Proelio. Fot. Damian Żurawski

radiomaryja.pl

drukuj