Sprawą polskiego TK zajmie się Komisja Europejska

Komisja Europejska zajmie się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. W środę, 13 stycznia, ta sprawa będzie omawiana przez kolegium komisarzy – poinformowała rzecznik Komisji Europejskiej.

Rzecznik zaznaczyła, że komisja z niepokojem obserwuje zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego w naszym kraju.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Ożóg ocenia, że wpływ na to, że sprawy polskie podnoszone są na forum europejskim ma sejmowa opozycja.

– Jest to nieodpowiedzialność w działaniu posłów opozycji, posłów Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy spowodowali to nadmierne zainteresowanie sprawami polskimi. Nigdy nigdzie nie omawiano tego typu spraw. Np. w przypadku Włoch, gdzie był kryzys, jeśli chodzi o wybór członków TK, który trwał ponad półtora roku, gdzie za 32 podejściem ówczesny parlament dokonał tego wyboru. O tym się nie mówiło na dobrą sprawę ani we Włoszech, ani w Komisji Europejskiej, czy też na forum Parlamentu Europejskiego – podkreśla europoseł Stanisław Ożóg.

Europoseł dodał, że agendy europejskie chcą podjąć temat Polski, żeby odwrócić uwagę od problemu imigrantów.

Nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości została uchwalona w ubiegłym tygodniu. Wczoraj podpisał ją prezydent Andrzej Duda i została opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że weszła w życie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl