S. Karczewski: Niech PO nie zgłasza własnej noweli ustawy o IPN; to nie ma sensu

Niech PO nie zgłasza własnej nowelizacji ustawy o IPN; to naprawdę nie ma sensu; jest dolewaniem oliwy do ognia – powiedział dziś marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w niedzielę, że we wtorek PO złoży w Sejmie własny projekt nowelizacji ustawy o IPN. Jak mówił, celem projektu będą zmiany w najbardziej krytycznych punktach, które budują fatalny obraz polskiej polityki historycznej.

„Słyszałem, że dzisiaj PO ma zgłaszać nowelizację ustawy o IPN – niech nie zgłasza; to naprawdę nie ma sensu. To w tej chwili jest dolewanie oliwy do ognia” – powiedział w TVN24 Stanisław Karczewski.

Zaapelował też, by w tej sprawie poczekać na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

„Mam przekonanie, że orzeczenie TK otworzy nam pole do lepszej dyskusji” – podkreślił.

Zdaniem marszałka Senatu, wokół noweli ustawy o IPN pojawia się coraz więcej złych emocji.

Prezydent podpisał nowelizację ustawy 6 lutego oraz w trybie kontroli następczej skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl