fot. PAP/Jakub Kamiński

Tomasz Siemoniak zrezygnował z kandydowania na szefa PO

Tomasz Siemoniak zrezygnował z ubiegania się o stanowisko przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Tym samym wezwał swych zwolenników do wspierania Grzegorza Schetyny. Na dzisiejszej wspólnej konferencji prasowej Siemoniak i Schetyna zadeklarowali współpracę.

Rezygnuję z kandydowania, dziękuję wszystkim tym, którzy mnie wspierali – powiedział Siemoniak.

Podkreślił, że dziś inne sprawy są ważniejsze, i politycy Platformy Obywatelskiej powinni działać razem.

– Proszę, by wszyscy, którzy mnie wspierali, wspierając mnie uznali, że należy zagłosować na Grzegorza Schetynę – powiedział Siemoniak.

Grzegorz Schetyna jest – z punktu widzenia Platformy Obywatelskiej – najlepszym kandydatem na trudne czasy, dlatego wybór nie dziwi – mówi dr Michał Kuź, politolog.

– Grzegorz Schetyna jest politykiem, który ma duże doświadczenie. Wie, jak zarządzać ludźmi. Jest znany ze swojej twardej ręki, umiejętności mobilizacji kadr. Platforma chciała troszeczkę skupić uwagę mediów na swoim wyborze przewodniczącego. Media nie były zainteresowane wyborami w PO. Uwaga skupiła się na Ryszardzie Petru. Platforma traci poparcie na rzecz Nowoczesnej. Nowoczesna przyciąga więcej uwagi, przyciąga też więcej środków. Platforma potrzebuje silnego, zdecydowanego przywódcy, którym jest Grzegorz Schetyna – podkreśla politolog dr Michał Kuź.

Wybory na szefa PO, które w tej partii są bezpośrednie, powinny zakończyć się – jak powiedział Grzegorz Schetyna – 20 stycznia, a 22 stycznia mają zostać ogłoszone ich wyniki.

 

RIRM/PAP/TV Trwam News

drukuj