fot. PAP/Rafał Guz

PO przedstawiła „sześciopak” ustaw gospodarczych

Po dwóch latach występowania w roli totalnej opozycji oraz po ośmiu latach rządzenia Platforma Obywatelska przedstawia swoje nowe propozycje gospodarcze. To puste słowa – komentują zapowiedzi partii politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz‘15.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wraz z posłami i ekspertami PO przedstawił tzw. sześciopak ustaw gospodarczych.

– Mówiłem o tym na konwencji samorządowej w Lodzi, o totalnej propozycji, projektach, które będziemy sukcesywnie przedstawiać. Dzisiaj rozpoczynamy od pakietu sześciu ustaw – powiedział Grzegorz Schetyna.

Platforma proponuje ułatwienia dla przedsiębiorców, zablokowanie rzekomego zadłużania Polski, ustabilizowanie sytuacji prawnej, szczególnie prawa gospodarczego, pobudzanie aktywności zawodowej młodych Polaków, ułatwienia dla emerytów chcących dalej pracować oraz obniżenie stawki podatku VAT na żywność do 5 proc.

Propozycje PO skomentowała m.in. rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poseł Beata Mazurek.

– Dzisiejsze „propozycje” Platformy Obywatelskiej i Grzegorza Schetyny to tylko puste słowa. Nie mają żadnych konkretnych propozycji dla Polaków. Mówili m.in. o luce podatkowej VAT, lecz gdy rządzili, nic z tym nie robili – mówiła rzecznik partii rządzącej.

Propozycje Platformy to ewidentna hipokryzja – oceniał z kolei poseł Kukiz‘15 Paweł Szramka.

– To chyba 10 lat za późno. PO miała swój czas i możliwość, żeby tę gospodarkę faktycznie uzdrowić. Teraz mogą wszystko obiecywać – zaznaczył polityk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj