fot. PAP/Piotr Nowak

Lider PO zapowiada powołanie na nowo Trybunału Konstytucyjnego oraz KRS

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział powołanie na nowo Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa. Borys Budka zapewnił też, że Platforma jest gotowa na wybory. W Józefowie pod Warszawą odbyła się dziś konferencja PO pt. „Czas na Zmiany”. 

Na sobotniej konferencji prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, powiedział, że od poniedziałku rozpocznie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem dotyczącym likwidacji TVP Info i abonamentu RTV. Platforma chce też likwidacji Funduszu Kościelnego.

To zdaniem działaczy PO są pomysły na rządzenie Polską. Jednak konferencja Platformy w Józefowie pod Warszawą rozpoczęła się tradycyjnie od ostrych ataków wymierzonych w rząd Zjednoczonej Prawicy. Oskarżano obecną władzę m.in., że nie zdała egzaminu podczas epidemii.

Do tego zarzutu odniosła się wiceminister rozwoju, pracy i technologii, Olga Semeniuk. Jak podkreśliła polityk, to PO znów nie przedstawiła żadnego programu dla Polaków.

– Znowu Platformie Obywatelskiej zabrakło konkretnego programu. Dzisiaj mówimy o bezpieczeństwie. Bezpieczeństwie zdrowotnym, bezpieczeństwie społecznym, ale przede wszystkim gospodarczym i tego aspektu, obszaru tak naprawdę zabrakło w całym wystąpieniu Platformy Obywatelskiej. Chcielibyśmy tak naprawdę dzisiaj zacząć od tego, jak Polska poradziła sobie po 11 miesiącach walki z pandemią. Często jesteśmy krytykowani przez opozycję i dzisiaj czekaliśmy na konkretny plan. Jeśli mielibyśmy mówić o liczbach, to mamy ponad 180 mld zł zarówno w tarczy branżowej, jak i w tarczach antykryzysowych, które przygotowywaliśmy od marca 2020 roku. To dzięki przedsiębiorcom wypracowaliśmy konstruktywne rozwiązania i uratowaliśmy ponad 6 mln miejsc pracy – wskazała Olga Semeniuk.

Na dzisiejszej konferencji Borys Budka mówił też, że Platforma Obywatelska proponuje opozycji rozmowę o przyszłości Polski oraz stworzenie „Koalicji 276”. Wskazywał, że 276 to liczba posłów potrzebna do obalenia prezydenckiego weta, by – jak mówił – móc realizować zmiany w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl