fot. PAP/Adam Warżawa

D. Tusk został demokratycznie wybrany przewodniczącym Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska wybrała przewodniczącego partii. Donald Tusk nie miał żadnej konkurencji. Oddano na niego plisko 11,5 tysiąca głosów.

W sobotę odbył się wybory w Platformie Obywatelskiej. Donald Tusk był jedynym kandydatem na przewodniczącego partii. Wcześniej miał z nim konkurować prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który postanowił jednak zrezygnować z kandydowania. W rezultacie Donalda Tuska poparło 97,4 proc. głosujących. Przeciw były tylko 253 osoby.

„Dziękuję i gratuluję wszystkim zwycięzcom. Pokonani niech nie opuszczają rąk. Jesteście wszyscy jedną drużyną, a najważniejsza gra dopiero przed nami. Jeśli uwierzycie w wygraną, Polacy uwierzą w was – napisał Donald Tusk na Twitterze.

W Dolnośląskiem wygrał Michał Jaros, w woj. kujawsko-pomorskim Tomasz Lenz, na Lubelszczyźnie Stanisław Żmijan, w Lubuskiem Waldemar Sługocki, w Łódzkiem Cezary Grabarczyk, w Mazowieckiem Jan Grabiec, w woj. opolskim Andrzej Buła, na Podkarpaciu Zdzisław Gawlik, na Podlasiu Krzysztof Truskolaski, w Pomorskiem Mieczysław Struk, na Śląsku Wojciech Saługa, w woj. świętokrzyskim Artur Gierada, w woj. warmińsko-mazurskim Jacek Protas, w woj. wielkopolskim Rafał Grupiński, a w Zachodniopomorskiem Olgierd Geblewicz.

TV Trwam News

drukuj