fot. Monika Tomaszek

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe „Etyka dla nauczycieli”

„Etyka dla nauczycieli” to nowy kierunek studiów podyplomowych, jakie oferuje Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Studia są w całości finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Szkoła – poza funkcją edukacyjną – realizuje także funkcję wychowawczą – mówił Radosław Brzózka, dyrektor biura politycznego ministra edukacji i nauki.

– Trudno sobie wyobrazić wychowanie bez przekazania młodemu człowiekowi zasad moralnych, sposobu postępowania, zarówno w życiu osobistym, rodzinnym, jak i społecznym – wskazał Radosław Brzózka.

W polskich szkołach owe wartości są przekazywane na lekcjach religii. Nie wszyscy jednak uczniowie uczęszczają na zajęcia. Zwykle w tym czasie nie mają żadnych innych zajęć. To się jednak zmieni.

– Od 2023 roku stopniowo w kolejnych klasach – czyli najpierw klasach szkoły podstawowej, a później szkoły ponadpodstawowej – etyka stanie się przedmiotem obowiązkowym dla młodych ludzi, którzy nie sięgną po lekcje katechezy – powiedział dyrektor biura politycznego ministra edukacji i nauki.

To niezwykle ważne, by etyka weszła gremialnie do polskich szkół – zaznaczyła małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak.

– Młodemu człowiekowi trzeba wskazać system wartości, pokazać mu drogi moralne. Temu ma służyć nauczanie etyki. Na żadnym innym przedmiocie nie dostaną tych informacji – zaakcentowała Barbara Nowak.

Aby nowy przedmiot wszedł do szkół, potrzebna jest dobrze wyspecjalizowana kadra. Stąd też studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, które znalazły się w ofercie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Ludzie mają dzisiaj zamazane wartości, nie wiedzą, co jest dobrem, co jest złem. W ramach wykładów z „Etyki dla nauczycieli” pomożemy nauczycielom dobrze się przygotować do tego przedmiotu, który bardzo zobowiązuje ich do tego, by przekazali młodzieży w sposób przystępny, czym jest i jak etyka pomaga młodzieży oraz dzieciom lepiej i godniej żyć – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor AKSiM.

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej to jeden z ośmiu ośrodków, gdzie studia podyplomowe z „Etyki dla nauczycieli” są całkowicie finansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

– Cieszymy się, że jest dużo zgłoszeń, ale jeszcze jest ostatni dzwonek i można jeszcze się zgłosić. Ufam, że dla chętnych znajdzie się miejsce na studiach podyplomowych z „Etyki dla nauczycieli” – podsumował o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Więcej szczegółów na temat studiów podyplomowych „Etyka dla nauczycieli” można znaleźć pod linkiem: https://wsksim.edu.pl/etyka-dla-nauczycieli-nowosc/

TV Trwam News

drukuj