Szykuje się kolejne przesilenie w PO?

Być może wotum nieufności dla rządu ma służyć kolejnemu przesileniu w Platformie Obywatelskiej – ocenia poseł Kukiz’15, Grzegorz Długi.

Szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna zapowiedział wczoraj, że jego formacja złoży w przyszłym tygodniu wniosek o wotum nieufności dla rządu. „Zrobimy to dlatego, żeby dać wyraźny sygnał, że polityka prowadzona przez panią premier Beatę Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz prezydenta Andrzeja Dudę, wyprowadza Polskę z Europy” – zaznaczył Schetyna.

Poseł Grzegorz Długi w rozmowie z naszym reporterem zaznaczył, że PO poświęca swój czas na rzeczy, które są z góry skazane na porażkę.

Przecież wiadomo jaki będzie wynik takiego głosowania. Powtarzam cały czas, że jeżeli znamy wynik meczu to nawet na mecz nie pójdziemy. To będzie kolejny element po to, żeby obywatele odwracali się od polityki i niespecjalnie słuchali tego, co się dzieje. Może to wszystko jest tylko po to, by było kolejne przesiedlenie wewnątrz Platformy – bo mówimy tutaj o konstruktywnym wotum nieufności – czyli może chcą ustalić kto będzie premierem wewnątrz Platformy czy też premierką, bo pewnie taki język tam już obowiązuje – powiedział poseł Grzegorz Długi.

Pisemny wniosek o wyrażenie wotum nieufności może złożyć na ręce marszałka Sejmu grupa co najmniej 46 posłów.

Głosowanie nad wnioskiem odbywa się nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do wyrażenia rządowi wotum nieufności potrzebna jest większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

RIRM

 

        

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl