wPolityce.pl: 281 mln zł na nagrody w ARiMR za rządów PO-PSL

281 mln zł – tyle miały kosztować nagrody przyznane w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ciągu 8 lat rządów PO-PSL. Tak wynika z ustaleń portalu wPolityce.pl, który dotarł do częściowych wyników audytu.

Dziś na konferencji prasowej szczegóły kontroli w największej agencji płatniczej w Europie zaprezentował obecny prezes ARiMR Daniel Obajtek.

Według portalu, 10 mln z 281 mln zł przeznaczonych na nagrody trafiło do wąskiej grupy zaufanych osób w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zarządzanej głównie przez działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus mówi, że te informacje nie są dla niego zaskoczeniem.

­- Wiele słyszałem na ten temat z różnych informacji pracowników ARiMR, że takie nagrody były przyznawane kierownictwu przez ostatnie 8 lat. Nie były to pieniądze przeznaczone dla pracowników. To były skargi pracowników ARiMR, że tak ta praca wygląda. Skargi były nie tylko na sprawy finansowe, ale na sprawę atmosfery – że kto był członkiem czy sympatykiem jednej z partii, był traktowany w ARiMR bardzo dobrze, wyjątkowo, a pozostali pracownicy byli traktowani bardzo źle. Myślę, że ten audyt potwierdzi te informacje, które dostawaliśmy do biur poselskich – które ja osobiście dostawałem – od zwykłych pracowników ARiMR – powiedział Robert Telus.

Wcześniej na nieprawidłowości w ARiMR w swoich kontrolach wskazywały Centralne Biuro Antykorupcyjne i Najwyższa Izba Kontroli.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl