fot. PAP/Rafał Guz

Dzisiaj drugi dzień Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej

Dzisiaj drugi dzień Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej. Wydarzenie odbywa się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Według zapowiedzi szefa PO Grzegorza Schetyny, poznamy główne punkty programowe Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory parlamentarne. Ma być ich sześć i mają dotyczyć najważniejszych reform planowanych przez opozycję. W Forum udział biorą działacze PO, Nowoczesnej oraz Inicjatywy Polskiej, czyli formacji Barbary Nowackiej. Politycy podsumowują ostatnie 4 lata, a także debatują nad planami na kolejną kadencję. W ciągu dwudniowego Forum odbędzie się 53 paneli dyskusyjnych. Uczestnicy rozmawiają między innymi o edukacji, służbie zdrowia oraz gospodarce.

– Czekaliśmy na to, by PO ujawniło swój program, w związku z czym nie ma powodu, żeby PiS się go obawiało. Chcieliśmy wiedzieć, z kim się konfrontujemy. Fakt, że PO – w słowach Grzegorza Schetyny – przyznała się do błędów i co więcej, przejmie po ewentualnym zwycięstwie wszystkie najważniejsze reformy PiS, jest dobrym prognostykiem. Pozostaje tylko kwestia wiarygodności – komentuje senator PiS prof. Jan Żaryn.

Szef PO Grzegorz Schetyna przyznał, że wprowadzenie przez koalicję PO-PSL wyższego wieku emerytalnego było błędem. Jednocześnie zadeklarował, że w razie wygranej opozycja utrzyma wszystkie najważniejsze programy społeczne. Lider Platformy zaapelował też o zjednoczenie całej opozycji. Według Schetyny tylko szeroki blok opozycyjny, z lewicą i PSL, może wygrać z obecną władzą.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj