Breedlove: Rosja i Syria destabilizują Europę falą uchodźców

Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove uważa, że Moskwa i Damaszek z premedytacją wykorzystują falę syryjskich uchodźców jako narzędzie do destabilizowania Europy. Breedlove mówił o tym na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Senatu USA.

Amerykański wojskowy powiedział, że władze Syrii używają bomb beczkowych, a Moskwa pocisków konwencjonalnych przeciwko cywilom, a jedynym celem tych ataków jest „sterroryzowanie” syryjskich obywateli, by sprawić, że opuszczą kraj.

Nie widzę innego powodu zastosowania tych metod niż to, by zwiększyć falę uchodźców i spowodować, by stali się problemem kogoś innego – oświadczył Philip Breedlove.

Zdaniem amerykańskiego generała organizacja Państwo Islamskie „rozprzestrzenia się jak rak”, zagrażając Europie i USA, a działania Rosji w Syrii „drastycznie pogarszają ten problem”. Mimo publicznych oświadczeń Rosja niewiele robi w celu przeciwstawienia się IS, lecz umacnia prezydenta Asada – pisze The Associated Press.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl