fot. PAP/Marcin Bielecki

Wielkopolskie: Zatrzymano 3 nielegalnych imigrantów w polskiej ciężarówce

3 cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie dokumentów, przedostało się do Polski w naczepie ciężarówki. Mężczyźni, podający się za obywateli Iranu oraz Iraku, zostali zatrzymani.

O zdarzeniu poinformował w piątek rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. SG Rafał Potocki.

„Wczoraj po południu pracownik firmy, dokonując rozładunku pojazdu, który wiózł transport z Rumunii do miejscowości Koło (woj. wielkopolskie), zauważył w naczepie trzech mężczyzn. Powiadomił policjantów, a ci wezwali funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu” – tłumaczył Rafał Potocki.

Jak dodał, mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających ich tożsamość, zostali więc zatrzymani przez Straż Graniczną.

„Obecnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia ich danych osobowych, obywatelstwa, miejsca skąd przyjechali, tego jaki był cel ich podróży, oraz czy nie składali w innym państwie wniosku o status uchodźcy” – wskazał rzecznik.

Zatrzymani mężczyźni są młodzi, ich dokładny wiek jest jednak ustalany. Kierowca ciężarówki został już przesłuchany w charakterze świadka.

PAP/RIRM

drukuj