Wnikliwsze sprawdzanie cudzoziemców przybywających do Polski

W Sejmie odbyła się dziś debata nad rządowym projektem nowelizacji dającym służbom więcej czasu na sprawdzanie azylantów, którzy będą chcieli przekroczyć polską granicę. W myśl ustawy służby będą mogły dokładniej sprawdzić cudzoziemców, w tym poszukujących ochrony międzynarodowej, którzy będą chcieli przekroczyć polską granicę.

Projekt noweli poparły wszystkie kluby, choć Kukiz’15 z zastrzeżeniami. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Sylwester Tułajew wskazywał, że kwestie bezpieczeństwa są kluczowe.

Obecna sytuacja w Grecji i we Włoszech nie daje nam najmniejszych podstaw do tego, żeby stwierdzić, iż osoby, które miałyby zostać sprowadzone do Polski – posiadają potwierdzoną tożsamość. Nie można z całą pewnością zagwarantować, że nie będą stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa. Nie można narażać na szwank bezpieczeństwa państwa. Nie można doprowadzać do sytuacji, która być może jest pożądana przez Komisję Europejską tzn. do bezkrytycznej i niepodlegającej weryfikacji relokacji cudzoziemców w krajach Unii Europejskiej. Ten projekt ustawy wychodzi naprzeciw kluczowej kwestii – kwestii bezpieczeństwa – powiedział Sylwester Tułajew.

Zmiany mają na celu dostosowanie przepisów krajowych do decyzji Rady UE z września ubiegłego roku Zgodnie z nią – w ramach unijnych programów relokacji uchodźców – do 2017 do krajów unijnych –  m.in. Polski – ma trafić 160 tys. osób z Grecji i Włoch.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl