Wiceprezes ARiMR: Ponad 11 tys. dyspozycji złożyli rolnicy za pośrednictwem nowego portalu IRZplus

Ponad 11 tys. dyspozycji złożyli już rolnicy za pośrednictwem nowego portalu IRZplus – poinformowała Beata Orzołek, wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Platforma internetowa funkcjonuje od końca sierpnia. Rolnicy mogą za jej pośrednictwem zgłosić np. urodzenie, kupno, wywóz lub ubój zwierząt. Obowiązek dokonywania zgłoszeń przemieszczania bydła, owiec, kóz czy świń, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności, nakłada ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Beata Orzołek w rozmowie z TV Trwam wskazała, że portal jest wygodnym narzędziem dla hodowców zwierząt. Zwróciła też uwagę na to, co należy zrobić by z niego skorzystać.

– Rolnicy, którzy chcą skorzystać z portalu IRZplus mogą zrobić to, za pośrednictwem aplikacji e-WniosekPlus. Po prostu logują się do aplikacji i tam uzyskują dostęp do tego portalu. Dostęp do portalu mogą też uzyskać za pomocą aplikacji, która do tej pory działała CK IRZ. Na stronie internetowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakładce IRZ są szczegółowe niezbędne informacje na temat portalu IRZplus [zobacz]. Umieszczone są tam również wideo-przewodniki, które krok po kroku pokazują, wskazują, prowadzą rolnika, w jaki sposób z tego portalu można korzystać – powiedziała Beata Orzołek.

Portal zaczął działać 27 sierpnia. Już pierwszego dnia rolnicy wykonali za jego pomocą 2 tys. dyspozycji. Obecnie liczba ta zwiększyła się do 11 tys.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl