fot. PAP/Paweł Supernak

Rządząca większość może pójść do wyborów parlamentarnych w dwóch blokach – jako Trzecia Droga oraz Koalicja Obywatelska i Lewica

Jak podaje „Rzeczpospolita”, 3 lutego na posiedzeniu Rady Krajowej Nowa Lewica może zatwierdzić wyborczy sojusz z Koalicją Obywatelską na poziomie sejmików. Do rozmów na temat takiego porozumienia ze strony Nowej Lewicy mają być upoważnieni Robert Biedroń oraz Włodzimierz Czarzasty. Wcześniej pomysł jednej listy całej koalicji do sejmików odrzuciły Polska2050 i PSL, które pójdą razem do wyborów jako Trzecia Droga.

Socjolog, prof. Arkadiusz Jabłoński, ocenił, że wyborczy sojusz Koalicji Obywatelskiej i Lewicy jest bardzo prawdopodobny.

Na pewno pan Hołownia z panem Kosiniakiem-Kamyszem nie chcą brać bezpośrednio udziału w wyborach jako koalicjant, natomiast Lewica obawia się, że zwłaszcza na poziomie województwa w wyborach dotyczących urzędów marszałkowskich mogą sobie nie poradzić. To jest też chyba taki krok uprzedzający, że idąc razem z Koalicją Obywatelską jakoś zaspakajają oczekiwania dużej części swojego elektoratu – wyjaśnił ekspert.

Rządząca większość w optymistycznym wariancie przewiduje, że uda się jej zdobyć władzę w 13 z 16 sejmików wojewódzkich. Inny scenariusz zakłada, że PiS utrzyma władzę tylko w sejmiku na Podkarpaciu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl