[TYLKO U NAS] W. Skurkiewicz: Wygraliśmy wybory do Senatu, my wybierzemy marszałka, a jaka będzie tam większość – poczekajmy

Dziennikarze spekulują na temat tego, jak Prawo i Sprawiedliwość chce przejąć Senat, ale chciałbym zaznaczyć, że wygraliśmy wybory do izby wyższej, my wybierzemy marszałka, a jaka będzie tam większość – poczekajmy – zwrócił uwagę w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Wojciech Skurkiewicz wskazał, że Mateusz Morawiecki jest faworytem do objęcia urzędu premiera.

Za wcześnie jest, by mówić o formowaniu nowego rządu. Bez wątpienia jednak Mateusz Morawiecki jest faworytem, jeżeli chodzi o to, kto zostanie wystawiony przez zwycięską partię do urzędu Prezesa Rady Ministrów – powiedział wiceminister obrony narodowej.

Jak dodał, bardzo ciekawa batalia będzie toczyła się, jeśli chodzi podział mandatów w Senacie.

– Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do izby wyższej, ale mamy 48 senatorów. Dziś jeszcze pracujemy w VIII kadencji Sejmu i IX Senatu, a do pierwszego posiedzenia nowego parlamentu pozostało jeszcze sporo czasu. Dziennikarze spekulują na temat tego, jak Prawo i Sprawiedliwość chce przejąć Senat, ale chciałbym zaznaczyć, że wygraliśmy wybory do izby wyższej, my wybierzemy marszałka, a jaka będzie tam większość – poczekajmy. Nie chcę o tym póki co nic mówić – zaznaczył Wojciech Skurkiewicz.

Polityk odniósł się również do wypowiedzi Bogdana Klicha, który stwierdził: „uczciwym by było, gdyby marszałek Senatu był dla opozycji”.

W demokracji parlamentarnej zawsze jest tak, że to zwycięskie ugrupowanie wystawia kandydata do kluczowego fotela zarówno w Sejmie, jak i w Senacie. Platforma Obywatelska nie wygrała wyborów do Senatu. Najogólniej mówiąc, PO jest w mniejszości. Ugrupowań, które mają swoich przedstawicieli w Senacie jest kilka – poza PiS jest to: SLD, PSL, PO, ale i senatorowie niezależni – powiedział wiceszef resortu obrony.

radiomaryja.pl

drukuj