Rusza kolejna edycja Studium Edukacji Narodowej

Kurs organizuje Fundacja Servire Veritati z myślą o tych, którzy chcą zgłębić swoją wiedzę z historii, prawa, pedagogiki i etyki. Anna Zalewska, koordynatorka kursu, podkreśla że jest on przeznaczony zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych, zwłaszcza dla rodziców, nauczycieli i wychowawców.

– Jest odpowiedź na postulat Ojca Dyrektora, który zawsze wskazuje na to, że przed akcją powinna iść formacja; czyli przed jakimkolwiek działaniem powinniśmy dobrze się uformować, przygotować, nabyć wiedzę, zdolności, umiejętności rozeznania rzeczywistości. Ten kurs jest więc skierowany do osób, które w swoim wykształceniu technicznym czy też medycznym odczuwają brak szerokiego wykształcenia humanistycznego, który dałby im wiedzę o świecie, człowieku, a dzięki temu pozwolił skutecznie funkcjonować we współczesnym świecie, przekonywać innych, zapalać innych do działania – powiedziała koordynator kursu Anna Zalewska.

Kurs Studium Edukacji Narodowej odbywa się – nieprzerwanie – od 15 lat w kilkudziesięciu miastach Polski. W tym roku miejscem warsztatów będzie Warszawa. Jak podkreśla Anna Zalewska, program obejmuje przedmioty fundamentalne dla rozumienia człowieka i świata, czyli: historię, wprowadzenie do filozofii, antropologię, czy etykę.

– Jest to ośmiogodzinne spotkanie. Prelegenci, przyjeżdżają z Lublina, ale również z Torunia, Warszawy, Krakowa. Są to osoby, które znają państwo z anteny radia: wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czy też Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Staramy się aby zajęcia były na jak najwyższym poziomie, by wiedza którą pragniemy przekazać stała się naprawdę orężem w walce liberalną popkulturą, która nas otacza – dodała Anna Zalewska.               

Zajęcia będą odbywać się przy bazylice Świętego Krzyża w Warszawie w drugą i czwartą sobotę października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl