fot. flickr.com

R. Bochenek: Rząd rozmawia z KE ws. Trybunału Konstytucyjnego

Rząd cały czas prowadzi rozmowy z Komisją Europejską ws. rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego – podkreśla rzecznik rządu Rafał Bochenek. Odniósł się on w ten sposób do doniesień prasowych.

Rzecznik Rządu oczekuje, że przedstawiciele Komisji odniosą się do ujawnionych przez media dokumentów [zobacz więcej].

Powinniśmy wiedzieć czy te dokumenty, które dostały się do mediów są prawdziwe i są wiarygodne. W takim razie osoby, które pracują przy tych instytucjach, powinny być w jakiś sposób odsunięte, jeżeli doprowadzają do tego, że w przestrzeni publicznej zapanował pewien chaos związany z naszymi rozmowami z Unią Europejską. My chcemy prowadzić konstruktywny i ciągły dialog z przedstawicielami Unii Europejskiej i na pewno będziemy to robili – wskazuje Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu był pytany także o ocenę debaty po wystąpieniu premier Beaty Szydło w Sejmie. Szefowa rządu przedstawiła informację ws. komunikatu KE o sytuacji w Polsce.

W jego ocenie polski parlament pokazał, że będzie stał murem za polskim rządem, który będzie podejmował działania w celu obrony dobrego imienia Polski na forum międzynarodowym. Dodał, że opozycja chce dyskredytować Polskę.

RIRM

drukuj