Komisja Europejska ma już gotową negatywną opinię ws. Polski

Komisja Europejska ma już gotową negatywną opinię o stanie praworządności w Polsce. Do jej treści dotarł dziennik „Rzeczpospolita”. Bruksela zwraca uwagę, że dotychczasowe działania nie doprowadziły do rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Komisja wskazuje także na rzekomy brak przestrzegania demokratycznych standardów.

Dokument miał zostać opublikowany w poniedziałek. Komisja kilka dni temu dała czas polskiemu rządowi na przesłanie planu rozwiązania kryzysu konstytucyjnego.

Poseł Marek Ast z sejmowej Komisji Sprawiedliwości podkreśla, że brukselscy urzędnicy działają pod z góry ustaloną tezę, na zamówienie polskiej opozycji.

Przypomina, że to Platforma Obywatelska złożyła skargę na Polskę. Polityk dodał, że opinia Komisji nie jest wiążąca, a rząd podejmuje działania mające zażegnać kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego.

– Nie boimy się opinii ze strony Komisji Europejskiej czy dalszych kroków, nawet, jeżeli opozycja straszy nas sankcjami ze strony instytucji europejskich, na to jest potrzeba zgoda wszystkich państw Unii Europejskiej, a takiej zgody nie będzie – powiedział poseł Marek Ast.

We wtorek odbyło się spotkanie ws. kryzysu wokół TK u marszałka Sejmu. Wkrótce powinny się rozpocząć prace nad ustawą o TK w oparciu o projekty PiS i PSL. Na spotkaniu zabrakło m.in. PO i Nowoczesnej, bo uznały, że nic ono nie zmieni. Politycy tych partii w najbliższy wtorek organizują własne spotkanie. Z ramienia PiS ma w nim uczestniczyć obserwator.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl