Projekt ,,dużej ustawy medialnej” w Sejmie

Projekt tzw. dużej ustawy medialnej trafił do Sejmu. Chodzi o poselskie projekty ustaw: o mediach narodowych, o składce audiowizualnej i przepisy wprowadzające.

Telewizja Polska, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa mają zostać przekształcone ze spółek prawa handlowego w instytucje mediów narodowych. Wygaszanie kontraktów w nowych mediach ma objąć kadrę kierowniczą, a nie wszystkich pracowników, jak planowano wcześniej.

Z kolei abonament RTV zastąpi powszechna składka audiowizualna, ściągana wraz z opłatą za prąd. Składka ma wynosić 15 zł.

Poseł Anna Sobecka, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, podkreśla, że zmiany mają na celu służyć Polakom.

Teraz mają one reprezentować dobro wspólne, czyli wszystkich obywateli. Mają informować rzetelnie. Mają służyć chociażby tym zapisom, które funkcjonują w ustawie medialnej do tej pory, czyli mają zwiększać i pokazywać rolę rodziny, respektować chrześcijański system wartości, przeciwdziałać patologiom społecznym. Tego nie mogliśmy się doczekać wcześniej –  mówi poseł Anna Sobecka.

 

Wcześniej rząd wprowadził tzw. małą ustawę medialną. Dotyczyła ona wyboru władz TVP i Polskiego Radia.

 

RIRM/TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl