Prof. J. Szyszko: Śmierć prof. Kazimierza Tobolskiego to wielka strata dla środowiska naukowego

Człowiek o najwyższej klasie naukowej, autorytet światowy, wielki piewca polskiej przyrody i kultury – tak śp. prof. Kazimierza Tobolskiego wspomina były minister środowiska prof. Jan Szyszko.

Prof. Kazimierz Tobolski zmarł w wieku 82 lat. Był wykładowcą Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz przyjacielem Radia Maryja.

Prof. Kazimierz Tobolski był także cenionym naukowcem. Zajmował się paleobotaniką czwartego rzędu, historyczną biogeografią i nauką o mokradłach.

Pozostawił po sobie liczne publikacje z zakresu nauk przyrodniczych. Śmierć profesora jest wielką stratą dla polskiej nauki – podkreśla prof. Jan Szyszko.

– Z wielkim żalem przyjmuję wiadomość, że już więcej z Panem Profesorem się nie spotkamy i nie będziemy już prowadzić wspólnych zajęć ze studentami. Żałuję, że nie udało nam się opublikować kolejnej książki o sprawach związanych z kompensacjami przyrodniczymi. Taką książkę wydaliśmy, ale w zamiarach prof. Tobolskiego było ją poszerzyć. To wieka strata dla polskiego środowiska naukowego i dla polskiej przyrody – mówi prof. Jan Szyszko.

Prof. Kazimierz Tobolski należał do rady naukowej toruńskiej uczelni. Wchodził też w skład Zespołu Wspierania Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl