Prezydent Duda: Dzisiaj sportowcy walczą już tylko o medale, a nie o wolność

„Dzięki waszym sukcesom, dzisiaj sportowcy walczą już tylko o medale, a nie o wolność” – powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami Narodowych Towarzystw Olimpijczyków Państw Trójmorza.

W Pałacu Prezydenckim pojawili się wybitni olimpijczycy m.in. z Węgier i Rumunii, przewodniczący Światowego Towarzystwa Olimpijczyków Joel Bouzou, a także przewodniczący PKOl Andrzej Kraśnicki.

„Spotykamy się w specyficznym momencie. W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także 90. zdobycia przez Halinę Konopacką pierwszego złotego olimpijskiego medalu dla Polski” – zwrócił uwagę prezydent.

Andrzej Duda przypomniał o tym, że kiedyś rywalizacja zawodników miała wymiar nie tylko czysto sportowy. Wymienił słynny mecz piłki wodnej pomiędzy Węgrami a ZSRR z 1956 roku, a także gest tyczkarza Władysława Kozakiewicza w trakcie igrzysk w Moskwie (1980).

„Dzięki waszym sukcesom, dzisiaj sportowcy walczą już tylko o medale, a nie o wolność” – podkreślił.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl