Recep Tayyip Erdogan chce ekstradycji gulenistów, Angela Merkel: Potrzebujemy dowodów

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan wezwał w piątek niemieckie władze do ekstradycji „setek zwolenników” kaznodziei Fetullaha Gulena. W odpowiedzi Merkel stwierdziła, że jej rząd potrzebuje więcej dowodów, by uznać ruch tego duchownego za nielegalny.

Szefowa niemieckiego rządu na wspólnej z Erdoganem konferencji prasowej w Berlinie skrytykowała też Ankarę za ograniczanie wolność prasy oraz nieprzestrzeganie praw człowieka. Podkreśliła, że między Niemcami a Turcją są „zasadnicze różnice”.

Jednocześnie zaznaczyła, że kraje te „łączy wiele”. W tym kontekście wymieniła współpracę w NATO, kwestię migracji oraz walkę z terroryzmem.

Z konferencji wyprowadzono ubranego w koszulkę wzywającą do wolności mediów w Turcji dziennikarza Ertugrula Yiglita. Mężczyzna utrzymuje, że działania służb wobec niego były bezpodstawne

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl