Min. Szyszko o COP23: Polska jest postrzegana jako kraj wiarygodny, otwarty na dialog

W niemieckim Bonn dobiega końca 23. szczyt klimatyczny ONZ. Przed rozpoczęciem ostatniego posiedzenia plenarnego Minister Środowiska Jan Szyszko zaznaczył, że Polska postrzegana jest przez uczestników jako kraj wiarygodny i odpowiedzialny, rozumiejący dobrze problemy krajów rozwijających się i rozwiniętych.

– Te dyskusje, które tu prowadzimy, te rozmowy bilateralne świadczą o tym, że Polska jest postrzegana jako kraj wiarygodny, jako kraj, który potrafi dobrze organizować konsultacje, który jest otwarty na dialog, w którym łączą nadzieje, że właśnie podczas COP 24 w Katowicach zostanie opracowany tzw. rule book, który wytyczy kierunki rozwoju – powiedział polski minister środowiska.  

24 szczyt klimatyczny w Katowicach odbędzie się w przyszłym roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl